top of page

НАПРЯМКИ РОБОТИ ЦЕНТРУ

       У роботі закладу важливе місце займає вокально-хоровий спів. Вокальне мистецтво є одним із засобів музично-творчого розвитку дітей, яке навчає вокально-хоровим прийомам виконання, формує почуття колективізму і дружби, сприяє гармонійному розвитку особистості.

       Під час занять у музичних гуртках вихованці отримують необхідні їм знання та навички, які мають розширити їх освітній рівень, допомагають долучитися до скарбниці світової музичної культури.

    Робота гуртків декоративно-ужиткового мистецтва тісно пов’язана з українським народним мистецтвом, відомими промислами й ремеслами – вишивкою, бісероплетінням, писанкарством, ліпленням. Заняття в гуртках спонукають дітей до творчості, розвивають їхні інтереси, творчі здібності, навички.
   Це мистецтво краси, фантазії, естетичної наснаги, мистецтво мудрого декоративного відтворення світу, природи, почуттів людини.
     Універсальними у вирішенні завдань художнього й особистого розвитку дітей, громадського та духовного становлення підростаючого покоління є заняття з образотворчого мистецтва. Це зумовлено тим, що вже у ранньому віці образотворча діяльність становить одну з найдоступніших і емоційно-захоплюючих форм творчості дитини.
    У процесі малювання, ліплення та конструювання вихованці набувають активності, самостійності й ініціативності, у них виховуються товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

    Театр завжди був і залишається могутнім засобом ідейного, морального, естетичного та етичного виховання людини. Театральне мистецтво пропонується дітям як невичерпне джерело гуманізму, пізнання, творчого спілкування.

Під час занять гуртківців в доступній формі ознайомлюють з історією театрального мистецтва, розвивають інтерес до драматичного театру, допомагають дітям засвоїти основні складові  театрального мистецтва такі як: акторська майстерність, сценічний рух, сценічна мова, основи груму;  вивчити елементарні принципи акторського аналізу драматичного твору та постановочної роботи а також познайомити їх з особливостями різних театральних жанрів, життям і творчою діяльністю видатних драматургів різних епох.

     Школа творчого розвитку «Джерельце» передбачає ранній розвиток дитини у всіх сферах життя: інтелектуальній, емоціональній, фізичній, соціальній, моральній, творчій. Це здійснюється на основі сучасних педагогічних методик та авторських напрацювань педагога.
     Дидактичні ігри, розвивальні завдання у цікавій формі та дружній атмосфері допомагають дошкільнятам розкрити свій потенціал.

​           Навчання іноземної мови має забезпечити реалізацію цілей практичних, виховних, розвиваючих, освітніх.
     Основною практичною метою є формування в учнів комунікативної компетенції, тобто оволодіння мовою як засобом міжкультурного спілкування.

       Заняття гуртків образотворчого мистецтва спрямовані на формування в дітей художньо-естетичного ставлення до дійсності як здатності до неутилітарного, художнього пізнання світу та його образної оцінки. Це передбачає наявність таких особистісних якостей, як відчуття краси та гармонії, здатність емоційно відгукуватися на різноманітні вияви естетичного у навколишньому світі, вміння підмічати прекрасне у спостережуваних явищах та усвідомлювати його, потреба в спогляданні та милуванні; знань і уявлень про образотворче мистецтво, його історію та роль у житті людей, навичок розуміння мови різних видів образотворчого мистецтва, усвідомлення ролі художнього образу в мистецтві і розвиток навичок його сприймання та емоційно-естетичної оцінки, культури почуттів; потреб і здібностей до продуктивної художньої творчості, вміння створити виразний художній образ, оригінальну композицію мовою того чи іншого виду образотворчого мистецтва, оволодіння основами художньо-образної мови і виражальними можливостями художніх матеріалів та різних видів художніх технік, що допоможе набувати свободи вираження у творчості.

IMG-40df6441725e5adf3aab3d2198d9c86e-V.jpg

   Серед визначних видів мистецтва, які традиційно вивчаються у позашкільному закладі хореографічне є найефективнішим у вирішенні завдань як художнього, так і особистого розвитку, громадського і духовного становлення учнівської молоді. Пріоритет хореографічного мистецтва серед дітей зумовлено його доступністю, масовістю, емоційно-захоплюючими формами творчості.
      Танець – один із найулюбленіших та найпопулярніших видів мистецтва – має надзвичайно великі можливості для фізичного розвитку та естетичного виховання учнівської молоді. Розмаїття хореографічного мистецтва сприяло організації курсу вивчення сучасної хореографії.